A Hungarian Historical Review Trianon-száma
Hamarosan megjelenik a Hungarian Historical Review Trianon-száma, benne kollégáink tanulmányaival.
Győri Róbert és Charles W. J. Withers tanulmánya a Földrajzi Közleményekben
A Földrajzi Közlemények 2020/2. számában megjelent Győri Róbert és Charles W. J. Withers közös tanulmányának első része. A Trianon 100 Kutatócsoport munkatársa és az Edinburgh-i Egyetem professor emeritusa által jegyzett kétrészes tanulmány célja feltárni a brit geográfusoknak a trianoni békeszerződés szakmai előkészítésében játszott szerepét és Magyarország új határaival kapcsolatos álláspontját.
Az azonnali Trianon 100 podcastja Ablonczy Balázzsal
Az azonnali.hu Trianon 100 podcastjában Ablonczy Balázs beszélt a békeszerződést követő menekülthullámról és menekültpolitikáról.
Múlt-kor 2020. nyár
A Múlt-kor történelmi magazin 2020. nyári számának Trianon-mellékletében kollégáink írásai is megjelentek.
Rubicon 2020/6-7.
Megjelent a Rubicon legújabb, Trianonnak szentelt száma, benne - többek közt - a Trianon 100 Kutatócsoport szerzőinek írásaival.
Simon Attila a Pátria Rádióban
Kutatócsoportunk tagja, Simon Attila a szlovákiai Pátria Rádió Rangadó című műsorában beszélgetett a Felvidék csehszlovák megszállásáról és integrációjáról.
A Trianont övező mítoszokról Klubrádióban
Miért beszélhetünk "képzelt Trianonról"? Mit gondoljunk a magyarság elleni összeesküvésekről? Mit jelent ma "Trianon"?
Interjú Zahorán Csabával Trianon emlékezetéről
Számos Trianon-értelmezés él a magyar társadalomban, és ezek nagyrészt jól megférnek, sokszor nem kizárják, hanem inkább kiegészítik egymást. Cseri Péter interjúja a Trianon 100 Kutatócsoport munkatársával, Zahorán Csabával a 24.hu-n.
Az azonnali Trianon 100 podcastja Zeidler Miklóssal és Zahorán Csabával
Az azonnali.hu Trianon 100 podcastjában kutatócsoportunk tagjai, Zeidler Miklós és Zahorán Csaba beszélnek Trianon emlékezetéről és az 1918-1920-as időszak magyar és román emlékezetpolitikai vonatkozásairól.
Az első világháborút lezáró békeszerződések mai megítélése magyarországi középiskolákban és történelemtanárok között
A Nemzetstratégiai Kutatóintézet és a Trianon 100 MTA–Lendület Kutatócsoport kutatássorozatot indított a trianoni békeszerződés 100. évfordulójára készülve a békeszerződés társadalmi megítélésével kapcsolatban. A mellékelt kutatási jelentésben két összefüggő, egy kvantitatív és egy kvalitatív módszerek alapján végzett kutatás eredményeit foglaljuk össze.
Az ismeretlen Trianonról a Krónikában
Ablonczy Balázs legújabb kötetének megjelenéséről, amely a modern magyar történelem egyik meghatározó eseménysorát hozza emberközelbe, a kolozsvári Krónika is beszámolt.
Az azonnali Trianon 100 podcastja Szeghy-Gayer Veronikával
Az azonnali.hu Trianon 100 podcastjában kutatócsoportunk tagja, Szeghy-Gayer Veronika beszélt a történelmi Magyarország végéről és a trianoni békeszerződésről.
Románia és az erdélyi kérdés
Kutatócsoportunk legfrissebb kiadványa, a „Románia és az erdélyi kérdés 1918–1920-ban” már kapható (vagy jelenleg inkább rendelhető). A kötet csaknem száz dokumentumát L. Balogh Béni, a magyar–román kapcsolatok tapasztalt kutatója válogatta és látta el egy közel 60 oldalas, a történeti kontextust bemutató tanulmánnyal.
Révész Tamás könyvéről a Katolikus Rádión
A Katolikus Rádió műsorában munkatársunk, Révész Tamás tavaly megjelent könyvéről volt szó.
A kérészállamokról a Katolikus Rádióban
A kérészállamokról tartott konferenciáról a Katolikus Rádió is tudósított.
A kérészállamokról a Kossuth Rádió műsorában
A Kossuth Rádió "100 éve történt" című műsora is beszámolt a "kérészállamokról" rendezett konferenciáról.
Beszélgetés Glant Tiborral a debreceni FM 90 Campus Rádión
Glant Tibor, a Debreceni Egyetem docense február 26-án beszélgetett a Campus Rádión az amerikai béke-előkészítésről most megjelent forrásgyűjteményéről.
Interjú Ablonczy Balázs történésszel
Interjú Ablonczy Balázzsal a Népszava 2020. február 16-i számában.