Trianonon túl – nemzetközi konferencia

A Trianon 100 MTA-Lendület Kutatócsoport, a Politikatörténeti Intézet ERC NEPOSTRANS projektje, valamint a Magyar Tudományos Akadémia Filozófiai és Történettudományok Osztálya nemzetközi konferenciát szervez 2020. október 29–31. között „Beyond Trianon? Exit from the War in Danubian Europe 1918–1924” címmel.

Kollégáink a Nagy Imre Alapítvány konferenciáján

Szeptember 28-án a Barabás Villában került sor a Nagy Imre Alapítvány által a trianoni békeszerződés aláírásának századik évfordulója alkalmából szervezett emlékkonferenciára.

Győri Róbert és Charles W. J. Withers tanulmánya a Földrajzi Közleményekben (2. rész)

A Földrajzi Közlemények 2020/3. számában megjelent Győri Róbert és Charles W. J. Withers közös tanulmányának második része, amelyben a Trianon 100 Kutatócsoport munkatársa és az Edinburgh-i Egyetem professor emeritusa a brit geográfusok Magyarországgal kapcsolatos véleményéről írnak, illetve ismertetik a brit delegáció párizsi munkáját.

Révész Tamás könyvéről a Regioban

Kritika a Trianon 100 Kutatócsoport munkatársának könyvéről a Regio 2020/1. számában.

Nemzetközi konferencia Trianonról

Előadások és beszélgetések Trianonról hazai és a szomszédos országokból érkező szakértőkkel.

Ablonczy Balázs és Romsics Ignác a Klubrádióban

Beszélgetés három részben Trianon okairól és következményeiről.

Révész Tamás Benda Gyula-díjas

Révész Tamás hadtörténész, a Trianon 100 Kutatócsoport munkatársa vehette át idén a Benda Gyula-díjat 2019-ben megjelent „Nem akartak katonát látni? A magyar állam és hadserege 1918–1919-ben” című monográfiájáért.

Ismertető Révész Tamás könyvéről a hvg.hu-n

A Trianon 100 Kutatócsoport munkatársa, Révész Tamás tavaly megjelent „Nem akartak katonát látni?” című monográfiáját ajánlja a hvg.hu.

Zahorán Csaba a Tilos Rádióban

Kutatócsoportunk tagja, Zahorán Csaba a Tilos Rádió Hajnali Hasadás műsorában beszélgetett a szomszédos országok Trianon-értelmezéséről.

A Hungarian Historical Review Trianon-száma

Hamarosan megjelenik a Hungarian Historical Review Trianon-száma, benne kollégáink tanulmányaival.

Győri Róbert és Charles W. J. Withers tanulmánya a Földrajzi Közleményekben

A Földrajzi Közlemények 2020/2. számában megjelent Győri Róbert és Charles W. J. Withers közös tanulmányának első része. A Trianon 100 Kutatócsoport munkatársa és az Edinburgh-i Egyetem professor emeritusa által jegyzett kétrészes tanulmány célja feltárni a brit geográfusoknak a trianoni békeszerződés szakmai előkészítésében játszott szerepét és Magyarország új határaival kapcsolatos álláspontját.

Az azonnali Trianon 100 podcastja Ablonczy Balázzsal

Az azonnali.hu Trianon 100 podcastjában Ablonczy Balázs beszélt a békeszerződést követő menekülthullámról és menekültpolitikáról.

Múlt-kor 2020. nyár

A Múlt-kor történelmi magazin 2020. nyári számának Trianon-mellékletében kollégáink írásai is megjelentek.

Rubicon 2020/6-7.

Megjelent a Rubicon legújabb, Trianonnak szentelt száma, benne - többek közt - a Trianon 100 Kutatócsoport szerzőinek írásaival.

Simon Attila a Pátria Rádióban

Kutatócsoportunk tagja, Simon Attila a szlovákiai Pátria Rádió Rangadó című műsorában beszélgetett a Felvidék csehszlovák megszállásáról és integrációjáról.

A Trianont övező mítoszokról Klubrádióban

Miért beszélhetünk "képzelt Trianonról"? Mit gondoljunk a magyarság elleni összeesküvésekről? Mit jelent ma "Trianon"?

Interjú Zahorán Csabával Trianon emlékezetéről

Számos Trianon-értelmezés él a magyar társadalomban, és ezek nagyrészt jól megférnek, sokszor nem kizárják, hanem inkább kiegészítik egymást. Cseri Péter interjúja a Trianon 100 Kutatócsoport munkatársával, Zahorán Csabával a 24.hu-n.

Az azonnali Trianon 100 podcastja Zeidler Miklóssal és Zahorán Csabával

Az azonnali.hu Trianon 100 podcastjában kutatócsoportunk tagjai, Zeidler Miklós és Zahorán Csaba beszélnek Trianon emlékezetéről és az 1918-1920-as időszak magyar és román emlékezetpolitikai vonatkozásairól.

összesen: 67 db | 18 db/oldal

1 2 3 4