Nyári könyvbemutató és előadások
Kutatócsoportunk tagjai a nyár folyamán több helyszínen is előadtak a történelmi Magyarország felbomlása idején létrejött kérészállamokról.
Interjú a "Kérészállamokról"
Interjú a Trianon 100 Kutatócsoport és a Közép-Európa Kutatóintézet együttműködésében megszületett, "Kérészállamok" című kötetről a Válasz Online-on. Ablonczy Bálint Hatos Pállal, a kutatóintézet vezetőjével és a szerkesztőkkel, Szeghy-Gayer Veronikával, valamint Zahorán Csabával beszélgetett a Ludovika Egyetemi Kiadó által 2022 őszén megjelentetett kiadványról.
Hatos Pál bevezetője a "Kérészállamok" című kötethez
2022. szeptember 26-án mutatták be a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen a Ludovika Egyetemi Kiadó gondozásában megjelent „Kérészállamok. Átmeneti államalakulatok a történelmi Magyarország területén (1918-1921)” című kötetet. Az NKE Közép-Európa Kutatóintézete és a Trianon 100 MTA-Lendület Kutatócsoport együttműködésének eredményeként megszületett kiadványt Hatos Pál írása vezeti be, amely az alábbiakban olvasható.
Interjú a „kérészállamokról” szóló kötet szerkesztőivel
Néhány napja jelent meg a „Kérészállamok. Átmeneti államalakulatok a történelmi Magyarország területén (1918–1921)” című könyv.
Ablonczy Balázs előadása az SZTE Szabadegyetemen
Ablonczy Balázs, a Trianon 100 Kutatócsoport vezetője a Szegedi Tudományegyetem Szabadegyetemén tartott előadást a trianoni békeszerződés társadalmi következményeiről.
A Palóc- és a Csallóközi Magyar Köztársaság
A történelmi Magyarország felbomlása idején egyszerre több „kérészállam” is létrejött a felső-magyarországi régióban – például a Szepesi Köztársaság vagy a Kelet-Szlovák Népköztársaság. Simon Attila írása két kevésbé ismert elképzelésre hívja fel a figyelmet.
A kérészállamokról a Katolikus Rádióban
A kérészállamokról tartott konferenciáról a Katolikus Rádió is tudósított.
A kérészállamokról a Kossuth Rádió műsorában
A Kossuth Rádió "100 éve történt" című műsora is beszámolt a "kérészállamokról" rendezett konferenciáról.
A Trianon 100 Kutatócsoport és az NKE Közép-Európa Kutatóintézet közös konferenciája
Február 25-én rendezte meg a Trianon 100 MTA-Lendület Kutatócsoport és az NKE EJKK Közép-Európa Kutatóintézet a történelmi Magyarország területén 1918 után létrejött - vagy majdnem létrejött - "kérészállamokról" szóló konferenciát.
Konferencia a történelmi Magyarország végnapjairól
Február 25-én kerül sor a Trianon 100 Kutatócsoport és az NKE EJKK Közép-Európa Kutatóintézetének közös konferenciájára.