Összeomlás és útkeresés - Kolozsvár
Kutatócsoportunk tagja, Romsics Gergely március 13-án Kolozsváron is bemutatja nemrég megjelent monográfiáját a magyar külpolitikai gondolkodás 1917-1920 közötti alakulásáról.
A Válasz Online podcastja Romsics Gergellyel
Január 23-án mutatták be az MTA-n munkatársunk, Romiscs Gergely új könyvét. Témája - a magyar külpolitikai gondolkodás az első világháború végén - több szempontból ma is aktuális. A Válasz Online podcastjában a szerző az összeomlás történelmi tapasztalatáról beszélget Borbás Barnával.
Romsics Gergely: Összeomlás és útkeresés 1917-1920: A magyar külpolitikai gondolkodás útjai
2024. január 23-án kerül sor Romsics Gergely új monográfiájának bemutatójára, amely a HUN-REN Bölcsészettudományi Kutatóközpont – Történettudományi Intézet Trianon-dokumentumok és tanulmányok sorozatában jelent meg.
Romsics Gergely új könyve
Kijött a nyomdából Romsics Gergely könyve a magyar külpolitikai gondolkodás 1917 és 1920 közötti történetéről.
Romsics Gergely történész és Mélyi József művészettörténész a Glosszában
A Bölcsészettudományi Kutatóközpont podcast-sorozatában kutatócsoportunk munkatársa, Romsics Gergely beszélgetett Mélyi József művészettörténésszel a versengő emlékezetpolitikák konfliktusairól.
A Trianon 100 Kutatócsoport tagjainak előadásai Beregszászon
Az MTA Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozatának keretei között a beregszászi II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán kutatócsoportunk tagjainak részvételével került sor szakmai programra.
Romsics Gergely a Károli Gáspár Református Egyetem podcastjében
A Károli Gáspár Református Egyetem RefCOO – a Református Művelődésért Kutatóműhely történelmi podcastjében Romsics Gergelyt, kutatócsoportunk munkatársát és Csunderlik Pétert, az ELTE BTK oktatóját, a Politikatörténeti Intézet munkatársát Kanyó Ferenc kérdezte a Tanácsköztársaság létrejöttéről, bukásának okairól, valamint emlékezetéről.
Konferencia Magyarország külkapcsolatairól
A Bölcsészettudományi Kutatóközpont Történettudományi Intézete „A magyar külpolitika a Horthy-korszakban” címmel rendez tudományos műhelykonferenciát a két világháború közötti Magyarország kétoldalú kapcsolatairól június 25-én, pénteken.
Kollégáink írásai a Nagy Imre Alapítvány kötetében
Romsics Gergely és Zahorán Csaba írásait is tartalmazza a Nagy Imre Alapítvány legújabb, nemrég megjelent, „Nagy Imre és kora. Tanulmányok, forrásközlések VII” című kiadványa.
Romsics Gergely Trianonról és emlékezetpolitikáról a Szombat folyóiratban
Kutatócsoportunk tagja, Romsics Gergely a Szombat folyóirat körkérdésére válaszolt a trianoni békeszerződés centenáriuma kapcsán.
Romsics Gergely előadása
Meghívó Romsics Gergely hétfői előadására a magyar külpolitikai gondolkodás témájában.
Romsics Gergely tanulmánya a Sic Itur ad Astraban
A Sic Itur ad Astra friss számában megjelent kutatócsoportunk munkatársának, Romsics Gergelynek a tanulmánya.
Online konferencia a Poznańi Adam Mickiewicz Egyetemen
A Trianon 100 Kutatócsoport több tagja is részt vett a Poznańi Adam Mickiewicz Egyetem Trianonnal foglalkozó interdiszciplináris konferenciájának („Másik Trianon. Elbeszélések, emlékezet, kontextusok”) október 8-i paneljeiben. A részvétel – a járványhelyzet miatt – ugyan sajnos csak „virtuális” volt, és a magyar kutatók legfeljebb a google maps segítségével ismerkedhettek meg Poznań városával, ám a program még így is nagyon érdekesnek bizonyult.
Kollégáink a Nagy Imre Alapítvány konferenciáján
Szeptember 28-án a Barabás Villában került sor a Nagy Imre Alapítvány által a trianoni békeszerződés aláírásának századik évfordulója alkalmából szervezett emlékkonferenciára.
A Trianont övező mítoszokról Klubrádióban
Miért beszélhetünk "képzelt Trianonról"? Mit gondoljunk a magyarság elleni összeesküvésekről? Mit jelent ma "Trianon"?
Ablonczy Balázs és Romsics Gergely május 10-i előadása
Kutatócsoportunk tagjai, Ablonczy Balázs és Romsics Gergely a Tanácsköztársaság és a párizsi békekonferencia sajátos kapcsolatáról tartottak előadást 2019. május 10-én. A Clio Intézet és Budapest Főváros Levéltára közös előadás-sorozatának ötödik rendezvényét Bödők Gergely moderálta.
Ablonczy Balázs és Romsics Gergely előadása
Kutatócsoportunk tagjai, Ablonczy Balázs és Romsics Gergely a Tanácsköztársaság és a párizsi békekonferencia sajátos kapcsolatáról tartottak előadást 2019. május 10-én.
kolozsvári konferencia
A „Kolozsvári akadémiai napok” keretében 2018. október 18–20. között, a Babeș-Bolyai Tudományegyetemen (BBTE) és a Román Akadémia kolozsvári intézményeiben megrendezett konferencián a Trianon 100 Kutatócsoport tagjai is részt vettek.