Interjú Rigó Mátéval
Idén jelent meg a Trianon 100 MTA-Lendület Kutatócsoport legújabb kötete, a „Háború, profit, Trianon – hogyan vészelte át a polgárság az első világháborút?” című munka. A könyvről és a hozzá vezető útról Ablonczy Balázs beszélgetett a szerzővel, Rigó Mátéval.
Kutatócsoportunkról a Penna magazinban
A „Penna – az élő bölcsészet magazinja” kutatócsoportunk munkáját is bemutatta.
Miért pont Trianon?
Ablonczy Balázs, a Trianon 100 Kutatócsoport vezetőjének írása az index.hu-n.
A Magyar Tudomány tematikus összeállítása
Megjelent a Magyar Tudomány 2020/6. száma. A Trianonnal foglalkozó tematikus összeállítás vendégszerkesztői Romsics Ignác és Ablonczy Balázs, szerzői pedig a Trianon 100 MTA-Lendület Kutatócsoport tagjai.
Egy országos közvéleménykutatás eredményei
A Trianon 100 MTA-Lendület Kutatócsoport 2020 májusában országos telefonos (CATI) közvéleménykutatást végzett a Soreco Research Kft. közreműködésével a trianoni békeszerződés aláírásának századik évfordulója kapcsán. A kutatás keretében megvizsgáltuk a békeszerződéssel kapcsolatos ismereteket, a vélt vagy valós előzményekhez, illetve következményekhez fűződő vélekedéseket, valamint a határon túli magyar közösségekkel kapcsolatos ismereteket és attitűdöket is.
A Trianon 100 legújabb kötete
A Trianon 100 Kutatócsoport munkatársa, Glant Tibor szerkesztésében jelent meg a kutatócsoport legújabb kötete "Az Egyesült Államok útja Trianonhoz. Az Inquiry és Magyarország jövője, 1917-1918" címmel.
A Trianon 100 Kutatócsoport és az NKE Közép-Európa Kutatóintézet közös konferenciája
Február 25-én rendezte meg a Trianon 100 MTA-Lendület Kutatócsoport és az NKE EJKK Közép-Európa Kutatóintézet a történelmi Magyarország területén 1918 után létrejött - vagy majdnem létrejött - "kérészállamokról" szóló konferenciát.
Trianon emlékezete és a rendszerváltás
Kutatócsoportunk Trianon emlékezetére koncentráló szekcióval vett részt az „1989 és a rendszerváltás: a társadalmi cselekvés lehetőségei” című 2019. november 28–30-i szegedi konferencián.
"Nem akartak katonát látni?"
Megjelent a Trianon 100 Kutatócsoport legújabb, a magyar állam 1918-1919-es katonapolitikájáról szóló kötete.
Révész Tamás: "Nem akartak katonát látni?"
Révész Tamás most megjelent, a magyar állam 1918-1919-es katonapolitikájáról szóló könyve céljairól, tartalmáról és az általa hozott kutatási újdonságokról beszél.
Interdiszciplináris konferencia Brünnben
Kutatócsoportunk munkatársa, Zahorán Csaba is részt vett a Historia Europeana „Felidézett és elfelejtett mérföldkövek” című brünni konferenciáján 2019. november 12–13. között.
Közigazgatás-történeti konferencia a Magyar Nemzeti Levéltár Országos Levéltárában
Kutatócsoportunk több munkatársa is részt vett 2019. november 6–7-én a Magyar Nemzeti Levéltár által szervezett, az első világháború következtében lezajlott változásokról szóló közigazgatás-történeti konferencián.
World Science Forum 2019
A Trianon 100 Kutatócsoport eredményei a 2019-es World Science Forumon
Konferencia a Magyar Nemzeti Levéltár Országos Levéltárában
Közigazgatás-történeti konferencia: 2019. november 6-7, MNL OL.
Trianon - 99, Gyulafehérvár - 101
A Trianon 100 Kutatócsoport történészei július első napjaiban Torockón adtak elő.
Bihari Dániel beszélget Ablonczy Balázzsal Trianonról és a magyar menekültekről
24.hu, 2019. június 4.
Menekültadatbázis a Trianon 100 honlapján
Dékány István „Trianoni árvák” című könyvének (Noran Libro, 2018) mellékleteként megjelent egy adatbázis, amely a trianoni békeszerződés aláírásának aktuális évfordulója előtt néhány nappal a Trianon 100 MTA-Lendület Kutatócsoport honlapjára is felkerült.
Interjú Ablonczy Balázzsal az Osztrák-Magyar Monarchiáról
Interjú Ablonczy Balázzsal a 24.hu-n, 2018. október 28.